Stěhování strojů a průmyslových linek

Firma INKOS Rokycany, s.r.o. zajišťuje stěhování na klíč a montáže těžkých strojů a průmyslových linek až do hmotnosti jednoho kusu cca 65 tun. Specializuje se zejména na automobilový a letecký průmysl, regionálně na Plzeň a celý Plzeňský kraj.

Postupy při stěhování

Výrobní linku nebo zařízení převezmeme u zákazníka nejlépe v chodu, pak ji odpojíme, rozpojíme, demontujeme a připravíme na transport, naložíme, převezeme kamiony, složíme, umístíme stroje na nové místo, vyrovnáme, zapojíme, oživíme za přítomnosti servisního technika výrobce stroje nebo zařízení a předáme. Po celou dobu ručíme za převzaté stroje a zařízení a garantujeme odbornou manipulaci s nimi.

Přesun tedy může obsahovat technickou přípravu a zakreslení stávající situace, demontáž hydrauliky, vzduchotechniky, elektrické odpojení rozvaděčů včetně dalších komponentů. Toto se týká vždy samotné technologické linky nebo jednotlivých strojních zařízení.

Odpojování energií od systémů v hale a naopak připojování po přesunu přenecháváme místním firmám obeznámeným s problematikou daného provozu.

Provádíme také technicky obtížné a netradiční manipulace s břemeny a montáže, které ostatní stěhovací firmy odmítají. Pokud je nutné zhotovení různých pomůcek a přípravků, sami je navrhneme a vyrobíme.

Pro přemísťování strojů a montáže používáme nejmodernější transportní zařízení i další vybavení od firem GKS, Jung a Enerpac, Hilti  atd., které nepoškozují podlahy a mají vysokou produktivitu a efektivnost.

Máme čtyři vysokozdvižné vozíky až do nosnosti 9 tun a výšky zdvihu 6 metrů.

Jednotlivé stroje do hmotnosti cca 8 tun je možno stěhovat tímto způsobem:

Přivezeme vysokozdvižný vozík nosnosti 9 tun, u zákazníka vyvezeme stroj z haly, naložíme na trajler, složíme v nové lokalitě a usadíme na místo. Vše v jednom dnu za cenu jedné přepravy vysokozdvižného vozíku a stroje na trajleru bez použití dalšího jeřábu. Tato přeprava je ovšem efektivní do okruhu cca 100 km od našeho střediska v Rokycanech.

Vysoký zdvih (6 m) a velká nosnost (9 t) vysokozdvižného vozíku umožňuje jeho využití k demontáži a montáži těžkých součástí velkých strojů, např. beranů lisu, hydraulických jednotek, chladicích agregátů atd. ve výškově omezených nebo obtížně přístupných prostorech pro běžný jeřáb. Dále lze ještě použít výsuvný a výklopný hák až do výšky 8 m.

Oblast naší činnosti je Česká republika a země EU.

Naši pracovníci mají zkušenosti z montáží z celé Evropy, zejména z Německa, Švýcarska, Anglie, Francie, Belgie, Slovenska a Španělska.

Galerie

Kontakt

Ing. Miloš Kašpar jednatel firmy
Ikona mobil+420 777 204 195

Václav Bohuslav jednatel firmy
Ikona mobil+420 777 291 402